Bal Hastalıklar İçin Şifadır

Çiçek Balının Faydaları

KANSER
Japonya ve Avustralya’da yapılan bir araştırmada, mide ve kemik kanserleri üzerinde başarılı olmuştur. Hastalar günde bir kaşık bal ve bir kaşık tarçını bir ay süreyle günde üç defa almalıdır.
KISIRLIK
Çin, Japon ve Uzakdoğu ülkelerinde, gebe kalamayan ve uterusunu kuvvetlendirmek isteyen kadınlar asırlardır toz tarçınla bal kullanmaktadırlar.
KALP HASTALIKLARI
Bal ve tarçınla karışım yaparak sabah kahvaltıda alınması ile arterlerdeki kolesterolleri eriterek hastaları kalp krizinden korur. Bu uygulamayı düzenli yapan kişilerde solunum güçlüğü ortadan kalkacak ve kalp atışları kuvvetlenecektir.
KOLESTEROL
İki kaşık bal, üç tatlı kaşığı toz tarçın, 450 gr. demlenmiş çay içerisinde eritilerek içildiğinde kan kolesterol seviyesi 2 saat içerisinde %10 düşecektir.
YAŞLILIK
Bal ve tarçınla hazırlanan çay, düzenli alındığında yaşlılık harabiyetini önler. 4 kaşık bal, 1 kaşık toz tarçın, 3 bardak su içerisinde kaynatılarak bir içecek hazırlanır. Günde 3 defa 1/4 bardak miktarında içilir. Deriyi diri, taze ve yumuşak tutar, yıpranmasını durdurur.
YORGUNLUK
Araştırmayı yapan Dr. Milton, 1 bardak su içerisinde 1/2 kaşık bal ve biraz toz tarçının her gün kuşluk vakti ve vücut direncinin düşmeye başladığı takriben saat 15’te alındığında bir hafta içerisinde canlılığın arttığını tespit etmiştir.
ZAYIFLAMA
Bir bardak su içerisine eşit miktarda bal ve tarçın konup kaynatılır. Her gün kahvaltıdan yarım saat önce aç karnına ve yatmadan önce içilir. Düzenli uygulanırsa kilo verir, yüksek kalorili diyet alınsa bile vücutta yağın birikmesine engel olur.
SİVİLCELER VE DERİ
3 birim bal, 1 birim tarçın ile krem yapılır. Bu krem uykudan önce sivilceler üzerine sürülür. Sabahleyin ılık su ile yıkanır. Eğer 2 hafta süreyle her gün uygulanırsa sivilceleri kökünden çıkarır.
MİDE AĞRILARI, GAZ, SAÇ DÖKÜLMESİ, HAZIMSIZLIK VE GRİP
Bir kaşık ılıtılmış balı 1/4 tatlı kaşığı toz tarçın ile karıştırıp günde 3 defa yenir. Bu uygulama birçok kronik öksürük, soğuk algınlığı ve sinüslerin temizlenmesi için de geçerlidir.
İDRAR YOLLARI ENFEKSİYONLARI, BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ
Her gün kullanılan bal ve tarçın bağışıklık sistemini kuvvetlendirir ve vücudu bakteri ve virüs saldırılarına karşı korur. Araştırmacılara göre bal, birçok vitamin ve büyük miktarda demir içermektedir. Balın düzenli kullanılması, akyuvarlar içerisindeki bakteriler ve virüslerle savaşan, korpuskülleri de kuvvetlendirir.
ARTRİT
Kopenhag Üniversitesinde yapılan bir araştırmada; kahvaltıdan önce bir yemek kaşığı bal ve 1/2 çay kaşığı toz tarçını alan 200 hastadan 73’ü bir hafta içerisinde şifa bulmuşlar, geri kalan yürüyemeyen ve hareket edemeyen hastalar da bir ay içerisinde şifa bulmuşlardır.

Çiçek Balının Faydaları;
 Kabızlık; Sıcak suyun içinde yapılan şerbet kabızlığa iyi gelir.
 Ağrı Dindirir; Balın buharı ağrı ve sızıyı dakikalar içerisinde dindirir.
 Göz; Gözün görme gücü artar ve nar suyuyla karıştırılıp göze sürme çeker gibi çekilirse keskin görmesi sağlanır.
 Şişmanlık; Balın içerisinde enzimler sayesinde şişmanlamayı önler. Ilık balın ise zayıflatma gibi bir özelliği vardır.
 Damarlar; Diğer şekerlerin tam tersine oksijen ile etkileştiğinde yanma olur ve kanda daha az atık madde bırakır. Ve kalp hastalarına faydalıdır.
 Kansızlık; Kan yapıcı özelliği vardır.
 Romatizma; Romatizmal hastalıklarda haricen kullanmak hasta olan kişiyi kısa bir zaman diliminde sağlığına kavuşturur.
 Balgam Söktürücü; Balgamı keser ve vücudun içerisinde bulunan pis rutubetini giderir.
 İştah; A,B,C vb. vitaminler ve mineraller olduğu için kişiyi zinde tutar.
 Alerji; Alerjik hastalıklarda zahmetli tedavilerin yerini alan alternatif bir tedavidir.
 Karın Ağrısı; Karın ağrısını geçirir. Balın şerbeti karın ağrılarını çok kısa sürede geçirir.
 İdrar; İdrar söktürür ve iltihabı geçirir.
 Verem; Çiçek balını gülle karıştırıp sabah akşam yenilirse akciğer yaralarına birde vereme faydalıdır.
 Köpek Isırması; Köpeklerin ısırmasına karşı faydalıdır. Bir kişiyi köpek ısırınca bal şerbeti içilir. Birde köpeğin ısırdığı yere bal sürülür.
 Cildi Güzelleştirir; Vücuda balla masaj yaparsak cildi yumuşatır. Yüze maske yaparsak canlılık ve tazelik katar.
 Saçlar; Saçları besler, uzatır, parlalık, canlılık katar ve yumuşatır.
 Yanıklar; Yanan yerlere bal, zeytinyağı ve gres yağını karıştırıp sürersek sızı ve acı çekilmez kısa sürede yanık iyileşir yanık izi kalmaz.
 İshal; Soğuk bal şerbeti ishali çok kısa sürede durdurur.
 Terleme; Bal mumu ile birlikte 1-2 gün sakız gibi çiğnersek burun tıkanıklığı ve bunda dolayı olan terlemeyi durdurur.
 Sarılık; Balla salatalık rendeleyerek yenirse susuzluk olmaz. Kanı temizler sarılığı kısa bir zaman dilimi içerisinde giderir.
 Kolesterol; Kolesterol’ü düşürür.
 Zekâ gelişimi; Büyüme çağındaki çocuklara zekâ gelişiminde yardımcı olur.
 Alaca; Alaca hastalığı olanlar en az iki- üç ay sabahları aç karnına bir su bardağı bal şerbeti içerse şifalı görülür.
 Nezle; Bal, limon veya sütle içilirse nezlenin geçmesi sağlanır.
 Öksürük; Genellikle yatağa yatınca başlayan öksürüğe bal ve şerbet iyi gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir